A NUK a gyermekek egészséges fejlődéséhez fejleszt termékeket. Éppen ezért a legnagyobb odafigyeléssel választjuk meg a felhasznált alapanyagokat, és hogy megbizonyosodjunk termékeink ártalmatlanságáról, mielőtt a boltok polcaira kerülnek, alapos teszteknek vetjük alá őket.
Etetőcumik - Latex vagy szilikon?
Csupán ízlés kérdése
Legyen az természetes vagy szintetikus anyagból készült termék, mindegyik NUK etetőcumi puha és tökéletesen illeszkedik a gyermekek szájába. Természetesen felváltva is használhatja a különböző alapanyagokat. Amennyiben bizonytalan, hogy melyik anyag lenne jobb gyermeke számára, hagyja rá a döntést: sokuk csak az egyiket fogadja el, a másikat nem.
Latex - természetesen ellenálló anyag Latex - természetesen ellenálló anyag
A NUK Latex etetőcumik a kaucsukfákból kinyert gumitejből (latex) készülnek és mézsárga színük van. A latex etetőcumik melegek és puha tapintásúak. Rendkívül rugalmasak és magas szakítószilárdsággal rendelkeznek, így megfelelőek olyan babáknak is, akiknek már kibújtak az első fogaik. Természetes eredetéből adódóan a latexnek önmagában is van íze. A közvetlen napfény és az étkezési zsírok öregítik és gyorsabban porózussá teszik a latexet. A latexből készült cumik ragacsossá válása természetes jele annak, hogy ideje őket lecserélni egy újra. Ez általában 1-2 hónap alatt következik be. Lehetnek olyan egyedi esetek, amikor a természetes gumi allergiás reakciót vált ki.
Szilikon - kiváló minőségű szintetikus anyag A NUK szilikon etetőcumik kiváló minőségű szintetikus anyagból készülnek. Az áttetsző szilikon könnyen tisztítható és magas a hőállósága. Még a közvetlen napfény és az étkezési zsírok sem öregítik az anyagot. A szilikon etetőcumiknak semleges íze és illata van. A szilikon azonban kevésbé áll ellen a rágásnak és a latexnél kisebb a szakítószilárdsága. Éppen ezért a NUK-nál a 3-as méretű etetőcumik esetében erősebb, rágásálló szilikonanyagot használunk. Ha a szilikon etetőcumin apró harapásnyomok vagy egyéb sérülések láthatók, azonnal le kell cserélni. Higiéniai és biztonsági okokból kifolyólag a latex és a szilikon etetőcumikat is ajánlott 1-2 havonta cserélni.
Cumisüvegek - Üveg vagy műanyag?
Két anyag, elképesztően sok előny
A NUK cumisüvegeket különböző anyagokból gyártjuk. A legnagyobb kézzel fogható különbség az üveg és a műanyag között van. Mindkét anyag tökéletes tápszer és anyatej tárolására.
Üveg - környezetbarát és higiénikus Az üveg a klasszikus folyadéktároló és bébiétel tároló anyag. Manapság az üveg, magasabb karcállóságának köszönhetően, különösen ellenálló és környezetbarát alapanyag. A NUK kizárólag bórszilikát üvegből készült termékeket kínál, amely felületi hálószerkezetének köszönhetően különösen hőálló. Magas átlátszóságának köszönhetően tisztítása során könnyen észrevehetők az el nem távolított tejfoltok és egyéb maradékok. A magas hőálló képesség azt jelenti, hogy annyiszor tisztítja meg a cumisüveget, ahányszor csak szeretné és akár forrásban lévő vízbe is teheti. Mikor idősebb gyermekeknek teát vagy gyümölcslevet ad benne, az üveg nem színeződik el.
Azonban felügyelet nélkül ne hagyjuk a gyermekeket a cumisüveggel.
For extra protection against breaking, you can use a NUK Silicone Protector for glass bottles.
Műanyag - könnyű és csaknem törhetetlen A NUK cumisüvegei polipropilénből (PP), poliamidból (PA) és polifenil-szulfonból (PPSU) készülnek. Rendkívül könnyűek és törésállók, csaknem törhetetlenek, ezért otthoni és kültéri használatra egyaránt alkalmasak. A polipropilénből készült cumisüvegek tejüveg hatást keltenek és rendkívül tartósak, így akár étel is fagyasztható belőlük. A poliamidból készült cumisüvegek hasonlítanak leginkább az üvegre átlátszóságuk miatt. Ugyanez igaz a PPSU-ra is, mely szintén szagtalan és strapabíró. Mindkét szintetikus anyag természetesen BPA-mentes. . Azonban a műanyag korántsem annyira hő- vagy karcolásálló mint az üveg. Amennyiben az cumisüveg belülről megkarcolódik, cserélje le, mert a kórokozók könnyebben megmaradnak a repedésekben.
Tipp: azért, hogy Ön és gyermeke a lehető legtovább élvezhessék a műanyag cumisüvegek nyújtotta előnyöket, ne melegítse vagy fertőtlenítse azokat mikrohullámú sütőben. A NUK cumisüvegek forralhatók és gőzzel fertőtleníthetők.
A kiváló minőségre való törekvésünk abban mutatkozik meg, hogy a nyersanyagválasztás, a termékbiztonság, a környezeti hatások és a minőségellenőrzés terén sem tűrünk el kompromisszumot. Saját tanulmányokra és kutatási eredményekre alapozva a NUK rendszeresen optimalizálja termékkínálatát. Ezért is szüntettük meg a BPA-t tartalmazó polikarbonát (PC) használatát a cumisüveggyártásban jóval azelőtt, hogy ezt hatóságilag is betiltották.
Mi az a BPA? Mi az a BPA?
A BPA mozaikszó a biszfenol-A vegyületet takarja. A BPA a polikarbonát szintetikus anyag egyik alkotóeleme, amely sok általunk nap mint nap használt tárgyban, pl.: műanyag zacskóban, csomagolóanyagban, de mobiltelefonokban, CD-ben, napszemüvegekben, ragasztóanyagokban és körömlakkban is megtalálható.
Miért került a BPA a kritikák kereszttüzébe? Miért került a BPA a kritikák kereszttüzébe?
A BPA felhasználásának a polikarbonát gyártásban egészen az ezredfordulóig nem tulajdonítottak nagy jelentőséget, majd orvosok és tudósok kezdtek el értekezni a BPA élő szervezetre gyakorolt hatásairól. Az akkori tanulmányok nem voltak következesek, így a különböző országok és intézmények nagyon ellentmondásos eredményekkel rendelkeztek. Egy nyílt vita keretében újra szóba kerültek ezek a bírálatok és a BPA sokkal nagyobb visszhangot keltett a médiában.
A minőségi termékeiért többször kitüntetett piacvezető NUK sok évnyi tapasztalattal rendelkezik az olyan BPA-mentes cumisüvegek gyártása terén, melyek üvegből vagy polipropilénből készülnek. A BPA-felhasználás végleges leállításával a NUK már korábban felhívta a szülők figyelmét a téma fontosságára. A BPA-t tartalmazó cumisüvegek gyártását és értékesítést tiltó törvény 2011. június 1-jén lépett hatályba az EU-ban. A NUK már jóval az EU ezirányú igénye előtt mellőzte a BPA-tartalmú cumisüvegeket, így már évekkel azok betiltása előtt feltüntethette a BPA-mentes címkét a termékein.
Hogyan értékelik a hatóságok a BPA alkalmazásából adódó kockázatokat? Az illetékes hatóságoknak, például az Európai Élelmiszerbiztonsági Hatóságnak (EFSA) vagy a Német Szövetségi Kockázatelemző Intézetnek (BfR) a BPA témájában tett nyilatkozatait azok weboldalain olvashatja el:
Miből készülnek a NUK BPA-mentes termékei? Miből készülnek a NUK BPA-mentes termékei?
A BPA-mentes termékkínálat igen gazdag. Az alábbiakban bemutatjuk a felhasználható alapanyagokat:
Üveg Üveg
Az emberiség által az egyik legrégebben ismert alapanyagot a NUK is felhasználja a cumisüveg-gyártásban. Az üveg rendkívül higiénikus és hőálló. A gyártásfolyamatban a NUK-nál kizárólag bórszilikát üveget használunk, amely felületi hálószerkezetének köszönhetően strapabíró és ellenáll a hőingadozásoknak is.
PP (polipropilén) PP (polipropilén)
A polipropilén egy áttetsző szintetikus anyag, amelyet a BPA-mentes cumisüvegek gyártásánál használunk fel. Sima felülete kellemes tapintást biztosít. Rendkívül törésálló és fagyasztásra is alkalmas.
PA (poliamidok) A poliamidok szintetikus anyagok, melyek vegyi behatásoknak ellenállva is megőrzik magas fokú átlátszóságukat, így az elszíneződés és homályosodás már a múlté. A poliamid BPA-mentes, de mikrohullámú sütőben nem melegíthető.
Where can I find more information? In the FAQ, we have gone into more detail on BPA.